В лагера на испанския вицешампион Барселона са твърдо решени да победят Ювентус тази вечер и да спечелят своята група в Шампионската лига.

За целта треньорът на каталунците Роналд Куман възнамерява да използва същата тактика, с която надигра "старата госпожа" с 2:0 в Торино през октомври.

Нидерландецът се чуди кого да пусне до Клеман Ленгле в центъра на защитата - Роналд Араухо, Самюел Юмтити или направилия много слаб мач срещу Кадис Оскар Мингеса.

В средата на терена навярно пак ще стартира Миралем Пянич. Бившият халф на Юве недоволства от малкото игрови минути в Ла Лига, но няма пропуснат мач в турнира на богатите. Нещо повече - той е №1 по минути (381) в Шампионската лига този сезон. Зад него са Сержиньо Дест (360) и Ленгле (326).

Твърде вероятно е капитанът Лионел Меси да бъде използван като "фалшива деветка", излизайки отново лице в лице с най-големия си съперник през годините - Кристиано Роналдо.